Дату об’єднавчого собору УПЦ визначать наступного тижня

Вже наступного тижня оприлюднять дату об’єднавчого собору Української православної церкви. Про це заявив радник президента України, очільник Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко.

“Я думаю, що ми дізнаємося про це на початку, може в середині наступного тижня. Бо ми очікуємо повідомлення від Вселенського патріарха про запропоновану дату.”

Павленко також стверджує, що Собор однозначно відбудеться в грудні. Після чого, за інформацією радника президента, залишиться тільки “одне питання”:

“Воно символічне, воно дуже важливе. Це питання, щоби Вселенський патріарх очолив службу в Константинополі, щоби було співслужіння. І після того буде надано Томос”.

27 листопада у Стамбулі розпочалося засідання Священного Синоду Вселенського патріархату. Ввечері 29 листопада стало відомо, що Синод підготував конституційну хартію (статут) для майбутньої УПЦ. А президент України Петро Порошенко також оголосив, що Вселенський патріархат вже схвалив текст довгоочікуваного Томосу про надання автокефалії Українській православній церкві.